O nas

Zyta Czechowska

Nazywam się Zyta Czechowska – jestem Nauczycielem Roku 2019. Ukończyłam Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku pedagogika specjalna. Jestem nauczycielką w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Jako pasjonatka nowoczesnych technologii wdrażam je w codziennej pracy i realizowanych projektach edukacyjnych. Jestem współautorką projektu sieci współpracy nauczycieli pt. „Czas TIKa”. Prowadzę warsztaty, szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK oraz kompetencji kluczowych uczniów.

Współprowadzę bloga edukacyjnego www.specjalni.pl. Jestem czynną ekspertką ds. awansu zawodowego nauczycieli. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z innymi podczas licznych konferencji oraz w opracowywanych publikacjach. Jestem trenerką “Cyfrowego Dialogu” i programu #SuperKoderzy w zakresie programowania i TIKu. Należę do społeczności Superbelfrzy RP. Posiadam tytuł Microsoft Innovative Educator Ekspert, nadawany przez firmę Microsoft najbardziej innowacyjnym nauczycielom na świecie. Jestem Ambasadorką Programu eTwinning.

Jolanta Majkowska

Nazywam się Jolanta Majkowska. Jestem nauczycielem w szkole specjalnej i entuzjastą nowoczesnych technologii, które od lat wdrażam, pracując z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się z innymi nauczycielami w licznych artykułach i publikacjach na temat innowacyjnych metod i technik nauczania. warsztaty, szkolenia i Rady Pedagogiczne dla nauczycieli z zakresu stosowania i wdrażania TIK oraz kompetencji kluczowych uczniów. Jestem  trenerką ,,Cyfrowego Dialogu”, autorką  ścieżki  dla szkół specjalnych w programie Fundacji Orange #SuperKoderzy.

Współautorką bloga propagującego wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych i kreatywnych pomocy dydaktycznych w nauczaniu dzieci niepełnosprawnych intelektualnie www.specjalni.pl . Ekspertem ds. awansu zawodowego nauczycieli. Należę do społeczności Superbelfrzy RP. W 2017 r. otrzymałam Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne i wychowawcze.